Kedi ve Köpek Maması Seçimi

Hayatımıza renk katan ve bize dostluk eden kedilerimiz ve köpeklerimiz, sağlıklı bir şekilde beslenmeleri gereken evcil hayvanlardır. Her biri cinsine ve yaşına bağlı olarak farklı fiziksel ve psikolojik özelliğe sahip olan evcil hayvanlar, sağlıklı beslenmediklerinde ve ihtiyaçları olan besin değerlerini elde edemediklerinde ne yazık ki hastalanabilmekte veya zayıf düşebilmektedir. Bu anlamda köpek maması ve kedi maması seçiminde hassasiyet göstermek gerekir.

Kedi Köpek Maması Markaları

Ülkemizde üretilmekte olan ve yurtdışından ithal edilmekte olan çok sayıda evcil hayvan maması markası vardır. Bu markalar; yavru, yetişkin, kısırlaştırılmış, yaşlı olmak üzere farklı standartlara göre mama üretimi gerçekleştirmekte. Öte yandan yaş ve kuru mama alternatifleri de bu markalar tarafından sunulmaktadır.

Kedi mamalarında tercih edilebilecek markalar arasında; Acana, Advance, Royal Canin, Orijen, Reflex Plus, Paw Paw, Trendline, Enjoy, Brit Care yer almaktadır. Bu markalar tarafından üretilen kedi mamaları arasında kedinizin yaş grubuna ve kısırlık durumuna göre tercih edilebilecek çeşitli kedi maması türleri bulunmaktadır. Ayrıca yaş ve kuru mama alternatiflerini de bu markalarda bulabilmeniz mümkün.

Köpek mamalarında tercih edilebilecek markalar arasında; Acana, Alpha Dog, Patimax, Happy Dog, Exclusion, My Food, Proplan, Wildfield, Benefit gibi markalar bulunur. Köpek maması üreten bu markalardan köpeğinizin yaş grubuna, kısırlık durumuna göre mama bulabileceğiniz gibi ayrıca sokak hayvanları için üretilen özel köpek maması seçeneklerinden  de faydalanabilirsiniz.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Evcil hayvanlarınız için mama seçimi yaparken öncelikle bir veterinere danışmanız faydalı olacaktır. Evcil dostunuzun yaşına ve sağlık durumuna göre ihtiyacı olan mamayı belirlemede uzman bir hekimden daha iyi bir tercih olamaz.

Hekiminizin önerisi dışında mama tercihini kendiniz yapacakken dikkat etmeniz gereken en önemli husus seçtiğiniz mama markasının doğal besinlerle üretim yapıyor olması ve ürünün kimyasal içermiyor olmasıdır. Markanızı belirledikten sonra ise evcil dostunuzun yaş grubuna ve kısırlık durumuna göre mama tercihinizi yapabilirsiniz. Bu anlamda belirlediğiniz marka sınırları çizilmiş şekilde yavru, yetişkin, yaşlı, kısırlaştırılmış olmak üzere farklı türlerde mama seçeneklerini ortaya koyacaktır.

Petbesinleri.com.tr ile Evcil Dostunuza İyi Bakın

Evcil hayvanlarınızın sağlığı için büyük öne taşıyan mamaları hem uygun fiyatlarla hem de el değmeden üretilmiş orijinal paketleri ile kedi maması ve köpek maması temin edebilmek için Petbesinleri.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz. Pet besinleri sitesi temin etmek için aradığınız alternatif çeşitliliğini sunarken aynı zamanda uygun fiyatlarla evinizdeki dostunuzun mama ihtiyacını gidermenizi sağlayan Petbesinleri.com.tr’de ayrıca kedi kumu ve malzemeleri gibi kedinize özel eşyaları da bulabilirsiniz. Unutmayın ki evcil dostunuz tıpkı insanlar gibi ihtiyaçları olan ve bu ihtiyaçlar doğru bir şekilde karşılandığında daha uzun yaşayabilen dostlarınızdır. Onlar için en iyisini seçmek ve doğru şekilde beslenmesini sağlamak oldukça önemlidir.