Yüz Askılama Nedir?

Yüz Askılama

Ameliyatsız olarak uygulanan estetik operasyon özellikler son yıllarda yaygın şekilde tercih ediliyorlar. Alternatif yöntemler olarak karşımıza çıkan bu yöntemler her ne kadar kalıcı olmasalar da, tekrar tekrar yaptırılabiliyor ve ameliyatlı operasyonlara göre çok daha doğal bir görünüm verebiliyorlar. Estetik cerrahın tecrübesine göre de cerrahi operasyonların başarı oranlarında değişim olduğunu fakat ameliyatsız operasyonlarda başarı oranının cerrahın tecrübesine göre pek değişmediğini de söyleyebiliriz. Yüz askılama yöntemleri de ameliyatsız şekilde uygulanabilen yöntemlerdir ve botox tedavileri ile birlikte yüzde gençleştirici bir görünüm vermek amacıyla en yaygın şekilde tercih edilen operasyondur diyebiliriz.

İple Yüz Askılama Ne İçin Kullanılır?

Yüz germe işlemleri kadınlar tarafından yaşlılığın getirdiği etkilerle savaşmanın en iyi yollarıdır. Deride sarkmaların meydana gelmesinin ardından söz konusu yöntemler yaygın olarak tercih edilmeye başlanırlar. Deride meydana gelen sarkmalar yaşlılık sonrası derideki fazlalıktan kaynaklanır ve derinin eski genç görünüme kavuşturulması için belirli estetik yöntemler kullanılır diyebiliriz. Sarkmalara ek olarak kırışıklıklar ve suratta meydana gelen kalıcı ifadeler de yüz askılama yaptıranlar tarafından bu yöntemin tercih edilmesini sağlamaktadır. Askılama yöntemine ek olarak gerdirme yöntemleri de yaygın olarak tercih ediliyor. Tabi gerdirme yöntemleri ameliyatlı olmaları nedeniyle bir dezavantaj olarak görülebilmekte.

yüz askılama işlemi

Kırışıklıkların Giderilmesi

Yüz üzerindeki kırışıklıkların giderilmesi işlemi için kadınlar genelde iple uygulanan askılama yöntemini tercih ederler. Askılama yönteminde, deri iki taraftan çekilmek suretiyle gerdirilir. Bu sayede deri üzerindeki kırışıklıkların giderilmesi de mümkün hale geliyor diyebiliriz. Kırışıklıkların olduğu bölge yavaşça açılmaya başlar. Bu sayede kalıcı haldeki çizgilerden kurtulmak mümkün hale gelir.

İşlemin Uygulanması

Askılama işlemine başlamadan önce mutlaka hastanın ön incelemeleri yapılır ve yüzündeki askılama ile giderilebilecek kırışıklıklar belirlenir. Kırışıklıkların ne seviyede büyük olduğuna bağlı olarak tedavinin şiddeti değişim gösterebilir diyebiliriz. Ek olarak kullanacak iplerin yüz üzerinde hangi noktalardan asılacağına da karar verilir. Sonrasında ipler cerrahınızın seçeceği noktalardan yüzünüze uygulanır. Operasyon uygulanmadan önce cilt mutlaka bir temizleme işleminden geçirilir. Yüz askılama nedir ve nasıl uygulanır gibi sorulara bu noktada kadar cevap verebildiğimizi düşünüyoruz. Bu noktadan sonra yönteme ilişkin detay süreçler konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

İşlemde Acı Hissedilir Mi?

Askılama işleminde aktif bir şekilde ipler ve iğneler kullanılır. Her ne kadar söz konusu araçlar ameliyatlarda kullanılan çok ince araçlar olsalar da, hastaların belirli oranlarda acı hissetmesi söz konusudur. Acı hissinin giderilmesi için ise hastalar lokal anestezi uygulanır. Söz konusu anestezi yöntemi yatıştırıcı kremler aracılığıyla uygulanmaktadır. Bu kremler hastaların acı hissetmesine engel olurlar ve askılama işleminin başında bu kremlerin silinmesi ve yağlı bir hissin süreç boyunca oluşmasının engellenmesi de söz konusudur.

Ameliyat ipleri ile uygulanan askılama yöntemlerinin sorunsuz geçebilmesi için hastaların mutlaka alerjik olmamalarına da dikkat edilmelidir. Operasyon öncesi doktorların incelemeleri sayesinde hastaların operasyon için uygun olup olmadıkları anlaşılabilir. Deri altında alerji gibi sorunların oluşmaması için hastalar kullanılan iplere alerjik mi değil mi diye kontrol edilirler. İnternet üzerindeki pek çok sitede yüz askılama videoları türü videoları izleyerek yöntem hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.